Ch., Jr. Ch. Camaro, Cedrik, Bubba

VSTUPNÍ CANISTERAPEUTICKÉ TESTY!!!!

09.11.2012 10:29

V neděli 4.11.2012 jsme s Camarkem úspěšně splnili VSTUPNÍ CANISTERAPEUTICKÉ TESTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vstupní canisterapeutické testy jsme absolvovali při Výcvikovém canisterapeutickém sdružení Hafík, o.s. Třeboň.

https://www.canisterapie.org/

 

Vstupní testy se skládají z několika praktických cvičení (kynologických a socializačních disciplín), a jsou dalším krokem k postupu ke canisterapeutickému výcviku a canisterapeutickým zkouškám.

Prověří, jak s Camarkem spolupracuji, jestli je pes ovladatelný, zvládá základní poslušnost a neprojevuje známky agresitivy či bázlivosti.

Po úspěšném absolvování testů nám sdružení vystaví certifikát o přípravě na canisterapeutické zkoušky a můžeme se zapojit do praktikování pravidelné canisterapie v zařízení a do jednorázových akcí.

V létě nás čeká pěti denní canisterapeutický výcvik, který je rozdělen do dvou bloků.

První blok je zaměřen na budoucího akreditovaného dobrovolníka (což jsem já). Absolvuji teoretickou přípravu - soubor přednášek, které jsou zaměřené na problematiku dobrovolnictví obecně, na činnost o.s. Hafík, na cílové skupiny uživatelů, které se canisterapie mohou účastnit (problematika canisterapie u seniorů, canisterapie u dětí se zdravotním postižením, atd.), na veterinární péči o psa, etologii psa.

Výstupem tohoto bloku je písemný test.

Druhý blok je zaměřen na canisterapeutický tým (což jsem já a Camarek). Zapojíme se do praktických kynologických a socializačních cvičení, modelových situací, zúčastníme se praktického nasazení přímo v terénu.

Výstupem druhého bloku je doporučení, zda nastoupit ke canisterapeutickým zkouškám či nikoli.

Šestý den nás čekají zkoušky, ke kterým můžu s Camarkem nastoupit jen jednou, pokud neuspějeme, není možné zkoušky absolvovat podruhé!!!

Zkoušky hodnotí  komise, složená z profesionálního kynologa, akreditovaného dobrovolníka s dlouholetou praxí a speciálního pedagoga!

Držte nám palce, ať se v létě staneme s Camarkem canisterapeutickým týmem!!!!!!!

 

 přikládám fotky, které pořídil student VŠ, který byl povinně přítomen při testech (tímto mu za fotky děkuji):

https://helenamikova.rajce.idnes.cz/Vstupni_testy_na_Canisterapii_-_Trebon-_4.11.2012/

 

 

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode